بنر بنر بنر بنر بنر بنر بنر بنر بنر

اوقات شرعیتصاویر

IMG_6480.JPG

حاضرین در سایت

ما 44 مهمان آنلاین داریم

آمار سایت

بازدید امروز:20
بازدید ماه:2304
بازدید سال:31812
بازدید کل:47934

نهاد رهبری در دانشگاه ها


بنر بنر بنر بنر

بسمه تعالی

حضور آقایان قره جه طیار نماینده محترم گنبد در مجلس شورای اسلامی و دکتر برزعلی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان در جمع اساتید و دانشجویان مرکز علمی کاربردی گنبدکاووس1

روز سه شنبه 95/8/18 ساعت 10 جلسه ای با حضور اساتید و دانشجویان مرکز علمی کاربردی گنبدکاوس 1 در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید. در این جلسه پس از عرض خیر مقدم توسط آقای محمدرضا وامنانی رئیس مرکز، آقای قره طیار راجع به آموزش های مهارتی و لزوم تقویت آنها بویژه در شرق استان سخن گفتند و پیشنهاد کردند مسئولین مشکلات آموزش های مهارتی را که حل آنها نیاز به پیشگیری نماینده مجلس دارد به ایشان منعکس نمایند. سپس آقای برزعلی رئیس دانشگاه جامع استان گلستان راجع به اهمیت آموزش های مهارتی و نقش مراکز علمی کاربردی در آموزش های عملی سخنانی ایراد کرد. نامبرده اظهار نمودند حدود 70 درصد آموزش ها در دانشگاه علمی کاربردی عملی و 30 درصد نظری هستند. همچنین بیش از 70درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار شده اند. در پایان آقایان قره جه طیار و دکتر برزعلی به اتفاق هیئت های همراه از کارگاههای کامپیوتر، برق، معماری و عمران مرکز بازدید به عمل آوردند.

 


به مناسبت اعیاد شعبانیه و بزرگداشت مقام شامخ معلم جلسه ای با حضور اساتید و کارکنان مرکز آموزش علمی کاربردی گنبدکاووس 1 در تاریخ 95/03/04، ساعت 13 الی 16 در پارک شبنم نوده خاندوز برگزار شد. در این نشست آقای وامنانی ریاست محترم مرکز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از زحمات اساتید محترم تشکر کردند. پس از صرف نهار لوح تقدیر به اساتید اهدا شد.

 

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی هر تصویر کلیک کنید.

 

به اطلاع دانشجویان ورزشکار می رساند سومین جشنواره ورزش های همگانی دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان از 11 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

لذا از دانشجویان پسر و دختر علاقمند و توانمند در رشته های دارت، طناب زنی ، پرتاب پنالتی بسکتبال، طناب کشی، والیبال، فوتبال دستی، شطرنج و تنیس روی میز دعوت به عمل می آید جهت ثبت نام به امور دانشجویی - فرهنگی مرکز مراجعه نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 01733347813 امور دانشجویی - فرهنگی تماس حاصل فرمایید.

آیا حجاب مختص زنان است؟

در قرآن جمعاً 14 آیه مربوط به حجاب با تعابیر متفاوت ذکر شده است که در روابط اجتماعی و خانوادگی احکامی مختص زنان، احکامی مختص مردان و احکامی نیز به صورت مشترک میان زنان و مردان دارد و اجرای برخی از این احکام برای دختران، همسران پیامبر و زنان مؤمن یکسان لحاظ شده است. لذا حجاب در مفهوم کلی آن مختص زنان نیست بلکه برای مردان نیز هست. ولی در آیات و روایات احکامی مخصوص به حجاب شرعی زنان آمده است که مشخص می شود برای زنان در مسأله پوشش، احکامی بیشتر از مردان در نظر گرفته شده است.

آیه ی مخصوص مردان:

«و اگر از همسران پیامبر چیزی خواستید از پس پرده بخواهید، این کار دل شما و آنها را پاک تر می دارد» (احزاب:53)

این آیه درباره ی زنان پیامبر است که باید به عنوان الگویی برای زنان دیگر نیز مورد توجه واقع شود، در این آیه به احتیاط نگاه کردن برای مردان و پوشش بیشتر برای زنان اشاره شده است.

به همان میزان که زنان وظیفه دارند خود را از نامحرمان بپوشانند، مردان نیز وظیفه دارند حریم بین خود و زنان نامحرم را رعایت کنند. بدین معنا که همواره باید به منظور سالم سازی محیط جامعه در روابط اجتماعی حائلی از عفاف بین زن و مرد واقع شود.

آیه ی مخصوص زنان:

«ای زنان پیامبر شما مانند زنان دیگر نیستید اگر پرهیزگار باشید پس با مردان نامحرم به نرمی سخن نگویید تا بیماردلان به طمع افتند بلکه (با عفت ورزی در کلام) پسندیده سخن بگویید.

کتاب حجاب هاله ای از عفاف، مریم بهروزی