بنر بنر بنر بنر بنر بنر بنر بنر بنر

اوقات شرعیتصاویر

003.jpg

حاضرین در سایت

ما 36 مهمان آنلاین داریم

آمار سایت

بازدید امروز:11
بازدید ماه:1618
بازدید سال:4468
بازدید کل:56032

نهاد رهبری در دانشگاه ها


بنر بنر بنر بنر

 

26مهرماه؛ روز تربیت بدنی و ورزش

هفته تربیت بدنی همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود.

تاریخچه ورزش در ایران
در میان کشورهای مشرق زمین، ایران، تنها کشوری بود که در نظام تعلیم و تربیت خود، بیشترین اولویت را به تربیت بدنی و ورزش می داد. در یکی از کتاب های باستانی آمده است: ورزش در ایران باستان، با هدف سلامت، شادابی و آماده بودن برای دفاع از وطن پا گرفت و هدف اصلی آن، تربیت جوانان بود. تیراندازی، کوه نوردی، شمشیرزنی، دو، اسب دوانی، شترسواری، ارابه رانی، مشت زنی، شنا و کشتی، در این مرز و بوم رواج داشت. پارسیان، شکار و شکارگاه را آموزشگاه حقیقی جنگ می پنداشتند و جوانان پارسی در شکار، سحرخیزی، بردباری در راه رفتن و دوندگی و تیراندازی، آمادگی روحی و چابکی را فرامی گرفتند.

اهمیت ورزش
توجه به ورزش و تلاش بر توسعه آن در میان همه اقشار جامعه، به دلیل آثار سودمندی است که از این کار به دست می آید؛ چون ورزش مایه پرهیز از بیکاری، مبارزه با کسالت و تنبلی، افزایش توانایی های جسمی و روحی، شجاعت، سلامت جسمانی و فکری و نیز وسیله ای برای جمع گرایی و اجتماعی شدن است.

آثار فردی ورزش
ورزش، بر جنبه های گوناگون فرد اثرمی گذارد. حرکات ورزشی، از یکسو قدرت و توانایی جسمانی ورزشکار را افزایش می دهد و از سوی دیگر، باعث سلامت بدن انسان می شود؛ نعمتی که به تعبیر امام علی علیه السلام از زیادی مال بهتر است. ورزش همچنین به تعادل جسم و جان آدمی می انجامد. با ورزش، انسان از روحی با نشاط برخوردار می شود و روح با نشاط، بدن را سرشار از طراوت و شادابی می سازد و البته بدن سالم هم، روح و جان را در دست یابی به مدارج کمال یاری می رساند.

آثار روانی ورزش
ورزش، همان طور که بر جسم آدمی تأثیر می گذارد، بر روح و روان او هم تأثیر دارد. یکی از نتایج مفید ورزش بر روی شخصیت افراد، افزایش اعتماد به نفس است. ورزشکاران موفق، خود ساخته بوده و در برابر مشکلات، مقاوم تر هستند. از دیگر نتایج روانی ورزش، افزایش شور و نشاط ورزشکار و امید به آینده اوست. آدمی، با ورزش کمتر به دام وسوسه و گناه می افتد و به عادت های زشت، مثل اعتیاد دچار نمی شود. از دیگر آثار روانی ورزش، ویژگی ضدّ خمودگی و افسردگی آن است. ورزش، ورزشکار را سرزنده ساخته و او را در برابر دلمردگی بیمه می کند.

 

 

بسمه تعالی

حضور آقایان قره جه طیار نماینده محترم گنبد در مجلس شورای اسلامی و دکتر برزعلی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان در جمع اساتید و دانشجویان مرکز علمی کاربردی گنبدکاووس1

روز سه شنبه 95/8/18 ساعت 10 جلسه ای با حضور اساتید و دانشجویان مرکز علمی کاربردی گنبدکاوس 1 در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید. در این جلسه پس از عرض خیر مقدم توسط آقای محمدرضا وامنانی رئیس مرکز، آقای قره طیار راجع به آموزش های مهارتی و لزوم تقویت آنها بویژه در شرق استان سخن گفتند و پیشنهاد کردند مسئولین مشکلات آموزش های مهارتی را که حل آنها نیاز به پیشگیری نماینده مجلس دارد به ایشان منعکس نمایند. سپس آقای برزعلی رئیس دانشگاه جامع استان گلستان راجع به اهمیت آموزش های مهارتی و نقش مراکز علمی کاربردی در آموزش های عملی سخنانی ایراد کرد. نامبرده اظهار نمودند حدود 70 درصد آموزش ها در دانشگاه علمی کاربردی عملی و 30 درصد نظری هستند. همچنین بیش از 70درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار شده اند. در پایان آقایان قره جه طیار و دکتر برزعلی به اتفاق هیئت های همراه از کارگاههای کامپیوتر، برق، معماری و عمران مرکز بازدید به عمل آوردند.

 


به مناسبت اعیاد شعبانیه و بزرگداشت مقام شامخ معلم جلسه ای با حضور اساتید و کارکنان مرکز آموزش علمی کاربردی گنبدکاووس 1 در تاریخ 95/03/04، ساعت 13 الی 16 در پارک شبنم نوده خاندوز برگزار شد. در این نشست آقای وامنانی ریاست محترم مرکز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از زحمات اساتید محترم تشکر کردند. پس از صرف نهار لوح تقدیر به اساتید اهدا شد.

 

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی هر تصویر کلیک کنید.

 

به اطلاع دانشجویان ورزشکار می رساند سومین جشنواره ورزش های همگانی دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان از 11 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

لذا از دانشجویان پسر و دختر علاقمند و توانمند در رشته های دارت، طناب زنی ، پرتاب پنالتی بسکتبال، طناب کشی، والیبال، فوتبال دستی، شطرنج و تنیس روی میز دعوت به عمل می آید جهت ثبت نام به امور دانشجویی - فرهنگی مرکز مراجعه نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 01733347813 امور دانشجویی - فرهنگی تماس حاصل فرمایید.

مطالب بیشتر...